виховні години гр 19/20


 Березень 2021

1 -Корононовірус

2 - ДЕНЬ БІЛОЇ РОМАШКИ

3 - День Землі 

4 - НЕБЕЗПЕЧНА ПОВЕДІНКА на воді під час відлиги - ЇЇ НАСЛІДКИ

Лютий 2021
1. "Авганістан - мій біль"
2 "Небесна сотня у наших серцях"

3.: "День української мови"

4.: "Пишаюся своєю Батьківщиною"
                            

https://docs.google.com/document/d/1FazzD4PQZZmmVG6p9Ysnyx2xSjCAG3UsquZOGQiAw3A/edit?usp=sharing

   Січень 2021.

-      « День Соборності України.»

https://drive.google.com/file/d/1sjIgbrMVDX_MNO3xcylf5JW_Nm1FBgkC/view

-           «Пам'ять Героям  Крут»,

https://drive.google.com/file/d/1P5aGzMUq47bq4zaJSUwXuM90gkDlX_u6/view

https://drive.google.com/file/d/1P5aGzMUq47bq4zaJSUwXuM90gkDlX_u6/view

 « Здоровий спосіб життя»

https://docs.google.com/document/d/1FazzD4PQZZmmVG6p9Ysnyx2xSjCAG3UsquZOGQiAw3A/edit?usp=sharing



“Віртуальна подорож бібліотеками світу”

https://drive.google.com/drive/folders/14FIMB23RJqjeGY-_3w40edo_9ARqd2YT




   Вересень  2020

1.День пам'яті захистникамУкрвїни.2.Короновірус.3.Снюси -наскільки безпечно?4.

                                                                  Жовтень 2020

1.День людини похилого віку.2.День визволення Запоріжжя від німецьких загарбників.3.Кримінальна відповідальність зберігання та розповсюдження  наркотичних,психотропних засобів або прекурсорів.4.Здоровий спосіб життя.

                                                

ШУКАЄТЕ
РОБОТУ?

https://quest.stoptrafficking.org/certificate

пройдить тест

Листопад 2020 

1. "Пам'яті жертв голодомору"  .2.: "Добро врятує світ!"  3. За вибором класного керівника в рамках проходження Міжнародної компанії "16 днів проти насильст
4.  "Швидкі гроші в кредит: підводні камені"
https://docs.google.com/document/d/1aWGevqrHT8Iq7us_4E9D7HERmmZpFD8QjDn2NMIzHYo/edit?usp=sharing

Виховні години грудень

1. 1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом"

2."Вшанування учасників ліквідвції наслідків аварії на Чорнобильській АЕС"

3."10 грудня - Міжнародний день захисту прав людини"

4. Підсумки навчання групи в першому семестрі 2020-21 навчального року


https://docs.google.com/document/d/1FazzD4PQZZmmVG6p9Ysnyx2xSjCAG3UsquZOGQiAw3A/edit?usp=sharing





                                    

             ВИХОВНА ГОДИНА

« ТВОЯ БЕЗПЕКА - ТВОЕ ЖИТТЯ  »

Мета:  Ознайомити здобувачів освіти з основними правилами пожежної безпеки; сформувати уявлення про причини та умови виникнення пожежі; навчити правильно поводити себе під час пожежі; виховувати правила поведінки з вогнем у побуті і відповідальність за свої вчинки.

   

 Людина постійно перебуває у приховано небезпечному середовищі. Як зробити своє життя безпечним? Невже потрібно відмовитися від занять спортом, розваг, ніколи не дивитися телевізор, не користуватися газовими приладами? Авжеж, ні! Невід'ємною частиною нашого життя має стати дотримання правил безпеки. Це допоможе захистити ваше здоров'я і життя, здоров'я і життя інших людей, зробить безпечним помешкання, довкілля.

Правила безпеки дорожнього руху, поведінки на вулиці

Дії або бездіяльність дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду руху. Пішоходи повинні рухатись по тротуарних і пішохідних доріжках, тримаючись правого боку. Водії, пішоходи та пасажири зобов’язані бути особливо уважними до таких категорій учасників руху як діти, люди похилого віку та особи з явними ознаками інвалідності. За межами населених пунктів пішоходи, які рухаються узбіччям чи краєм проїзної частини дороги, повинні іти на зустріч руху транспортних засобів. Рух організованих груп людей по дорозі дозволяється тільки в напрямку руху транспортних засобів колоною не більше як 4 чоловіка. Попереду і позаду колони на відстані 10–15 м. з лівого боку повинні бути супровідники з червоними прапорцями, а в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості із засвіченими ліхтарями: попереду білого кольору, позаду червоного. Організовані групи дітей дозволяється водити тільки по тротуарах і пішохідних доріжках, а коли їх нема – по узбіччю дороги у напрямку руху транспортних засобів, але тільки у світлу пору доби і лише у супроводі дорослих. Пішоходи повинні переходити проїзну частину по пішохідних переходах у тому числі підземних і надземних. У місцях де рух регулюється, пішоходи повинні керуватися сигналами регулювальника або світлофора. Перед виходом на проїзну частину з-за транспортних засобів, що стоять, пішоходи повинні впевнитися у відсутності транспортних засобів, що наближаються. Чекати транспортний засіб пішоходи повинні на тротуарах, посадових майданчиках, якщо вони відсутні — на узбіччі. Не створюючи перешкод для дорожнього руху. У разі наближення транспортного засобу з увімкненими проблисковими маячками червоного та синього кольору або спеціальними звуковими сигналами пішоходи повинні утримуватися від переходу проїзної частини або негайно залишити її.

 Небезпечність для учасників дорожнього руху: виходячи на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху; раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід; допускати самостійний перехід, без нагляду дорослих; переходити проїзну частину поза пішохідним переходом забороняється; затримуватись і зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов’язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху.У разі причетності пішохода до дорожньо-транспортної пригоди він повинен подати можливу допомогу потерпілим, записати прізвище та адреси очевидців, повідомити орган чи підрозділ міліції про пригоду.Пішохід має право на перевагу під час переходу проїзної частини позначеними не регульованими пішохідними переходами (зебра та ін.), а також регульованими переходами за наявності на те відповідного сигналу регулювальника чи світлофора.

 «Електричество » Важко уявити життя без електроприладів, адже вони помічники людини. Якими електроприладами ми користуємося та з якою метою? Але в разі порушення правил безпеки помічники можуть стати ворогами: джерелом пожежі та травмування. Небезпечним є дотик до оголених проводів, електричний струм при цьому вражає не тільки ділянку дотику, а й весь організм. М'язи скорочуються, тому потерпілий не може відсмикнути руку від джерела струму, покликати на допомогу через спазм голосових зв'язок. Порушується дихання та робота серця, людина непритомніє. На жаль, електричний струм людина відчуває лише тоді, коли потрапляє під його дію. Тому дуже важливо передбачити цю небезпеку.

  «Газ» Побутовий газ – це вибухова речовина. Близько третини пожеж у житлових будинках в Україні відбувається через несправні газові плити або неправильне користування ними. Якщо велика кількість газу поширилась у повітрі, то при запалюванні сірника чи вмиканні світла може статися вибух. За невмілого користування і недотримання правил безпечного поводження газ може спричинити отруєння, задуху, пожежу, вибухи.

«Побутова хімія» Зараз хімічна промисловість випускає велику кількість засобів побутової хімії. Що ж це за речовини? Яку небезпеку становлять ці засоби для людини? «Побутова хімія» - це хімічні речовини, які людина використовує в побуті. Деякі з них входять до косметичних засобів. Але є й небезпечні хімічні речовини. Вони є обов'язковою складовою деяких миючих або дезінфікуючих засобів, фарби, клеїв, отрути проти комах-шкідників, засобів для чищення каналізаційних труб та інших. Потрапивши всередину організму, небезпечні хімічні речовини вражають органи дихання, травлення та нервові клітини головного мозку.

 «Ртуть» Ми всі, коли захворіємо користуємося термометрами. В термометрі міститься дуже небезпечна речовина – ртуть. Давайте ознайомимось, як потрібно діяти, коли термометр розбився.

Необхідно:     Надіти марлеву пов'язку, бо парами ртуті можна легко отруїтися.  Збирати крапельки ртуті треба за допомогою гумової груші у банку з водою. Провітрити приміщення

 «Вибухонебезпечні предмети» Вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу.  До них належать: артилерійські снаряди, реактивні й інженерні міни, авіабомби, ручні гранати, а також піротехнічні засоби. Всі вони містять вибухові речовини і можуть вибухнути від удару, тертя, струсу або інших механічних впливів. Щоб уникнути нещасних випадків, потрібно пам'ятати, що зовнішній вигляд боєприпасів від перебування в землі (у воді) сильно змінюється. Вони  деформуються і від найменшого дотику вибухають.

Перед тим як вмикати електроприлад, переконатися, що він не пошкоджений.

Виходячи з дому, вимкнути з розетки всі електроприлади.

 Вимикаючи електроприлад не смикайте його за шнур.

Не торкатися до оголошених проводів.

 Не вмикати чи вимикати електроприлад вологими руками, бо вода добре проводить електричний струм.

 Не допускати перегрівання електроприладів.

Не залишати без нагляду ввімкнені нагрівальні електроприлади.

Крани плити відкривати тільки після піднесення сірника чи спеціальної запальнички.

 Не залишати без нагляду ввімкнену газову плиту, бо комфорку може загасити протягом.

 Не залишати на ввімкненій плиті чайник, сковорідку, бо це може призвести до пожежі.

Не можна сушити над газовою плитою будь-які речі.

 У разі появи запаху газу негайно закрити всі крани плити, відчинити вікна, повідомити батьків та сусідів, телефонувати до аварійної служби газу 104.

Усі препарати будуть безпечними, якщо їх застосовувати за  прямим призначенням  та згідно з інструкцією.

 Усі засоби побутової хімії слід переносити та зберігати окремо від продуктів харчування, медикаментів, у недоступних для маленьких дітей місцях.

 Використовувати засоби для чищення варто в гумових рукавичках, бо вони пошкоджують шкіру рук.

 Ні в якому випадку не чіпати невідомі речі.

Терміново повідомити поліцію.

 Не розпилювати над вогнем дезодорант та лак для волосся.

 Не можна розбирати, розрізати, нагрівати, пошкоджувати балончик, навіть порожній.

 Не запалювати сірник у місцях, де знаходиться бензин, гас, спирт, лаки, фарби, - це може призвести до спалаху чи вибуху.

 Не можна вдихати пари всіх цих речовин – від цього можна отруїтися та отримати опіки шкіри та очей.

Не можна гасити пожежу водою у разі її виникнення через необережне поводження з легкозаймистими речовинами, бо це може призвести до їх розбризкування та поширення вогню.

 Тема виховної години: 

« День визволення Запоріжжя від німецько-       фашистських загарбників ».

Мета: вшанувати загиблих у часи війни та збереження в пам’яті події того страшного періода в історії українського народу.




http://health.zp.ua/images/news/n-11102019-05.jpg


Вітаємо всіх мешканців та учнів 

міста Запоріжжя з величним святом – визволенням Запоріжжя від німецько-фашистських загарбників.

Два роки Запорізька область була окупована фашистськими військами. Однак перемоги Червоної армії у Сталінградській і Курській битвах докорінно

змінили хід не лише Великої Вітчизняної, але і всієї Другої світової війни. Червона армія перейшла у наступ. Розпочалися бої за визволення України. На вересень 1943 року фронт наблизився до Запорізької області.

У вересні 1943 року війська Південно-Західного фронту вийшли на територію Запорізької області і звільнили її східні райони. Запоріжжя займало значне місце у планах німецького командування. Це було викликано як промисловим значенням міста, так і його важливим розташуванням зі стратегічної точки зору.

Перша спроба прорвати німецьку оборону на Запорізькому плацдармі була здійснена вже 1-2 жовтня 1943 року. Однак цього разу німецьким військам вдалося утримати свої позиції. Наступ на Запоріжжя відновився 10 жовтня і вже не припинявся до повного визволення лівобережної частини міста. У ніч з 13 на 14 жовтня розпочався штурм вже безпосередньо міста. На світанку 14 жовтня радянські війська вийшли на околиці міста.

14 жовтня радянські війська визволили лівобережну частину Запоріжжя. Однак Запоріжжя ще досить довго продовжувало залишатися фронтовим містом.  В ніч з 29 на 30 грудня 1943 року німецькі війська відступили з правобережної частини міста. Запоріжжя було остаточно звільнене, період окупації завершився.

У 1960 р. у Запоріжжі було встановлено пам'ятник героям-танкістам – танк Т-34 на високому гранітному постаменті. Одна з вулиць міста названа іменем командира танкового взводу М. Яценка.

Департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради щиро вітає всіх запоріжців з Днем визволення міста від німецько-фашистських загарбників!  Мирного неба і квітучого майбуття Запоріжжю і рідному козацькому краю! Усім запоріжцям доброго здоров'я, нових успіхів, радощів життя, благополуччя в кожному домі!

Запорізька наступальна операція (1014 жовтня 1943) — наступальна операція радянських військ у ході німецько-радянської війни, що проводилася силами двох фронтів у ході Битви за Дніпро з метою ліквідації запорізького плацдарму німців і визволення міста Запоріжжя. Плацдарм охороняла 1-а танкова армія групи армій «Південь», 5 піхотних, 1 моторизована дивізія, окремий танковий батальйон, 2 штурмові дивізії, гармати і інші частини.

Підготовка до бою[ред. | ред. код

До проведення операції зі складу Південно-Західного фронту залучалися 3-а і 8-а гвардійські і 12-а армії, також 17-а повітряна армія. Головні зусилля були на 8-ій гвардійській армії. Перевага у співвідношенні сил до початку операції було в Червоній Армії: піхота — 2,2:1; артилерія — 2,1:1; танки — 1,6:1. Військам, безперервно наступаючим з серпня 1943 не вистачало боєприпасів. Через це до 40 % всієї артилерії при прориві оборони висувалися в бойові порядки піхоти і танків для стрільби прямою наводкою.

Операція[ред. | ред. код]

Після чотириденних боїв війська фронту прорвали зовнішній обвід і проміжний рубіж оборони. 13 жовтня вийшли на ближні підступи до Запоріжжя. Малиновський вирішив вночі оволодіти містом. На захоплення кинули понад 20 танків і САУ. В 22:00 того ж дня почався штурм. 3-а гвардійська армія наступала з північного сходу. 8-а гвардійська армія вдарила в район с. Мокра (нині в межах Запоріжжя). Наступаючи з південного-сходу, частини 23 танкового корпусу в 2 години ночі увірвалися на південну околицю міста. Вибивши німців з південної частини міста, танки з десантами піхоти 59-ї гвардійської дивізії прорвалися в його центр. Незважаючи на запеклий опір німців місто до кінця дня звільнили. У п'ятиденних боях гітлерівці втратили 23 000 солдатів і офіцерів, понад 160 танків і штурмових гармат, 430 гармат і мінометів. Допомогу у проведенні операції надали місцеві партизани і підпільники.

Результати операції[ред. | ред. код]

Стрімкий наступ Червоної армії врятував від повторного знищення Дніпрогес. Радянські війська, захопивши Запорізький плацдарм, отримали можливість наступати на Кривий Ріг. Південний фронт вийшов у фланг і тил мелітопольського угруповання німецьких військ, до пониззя Дніпра і ізолював (від материка) Крим. Особливо відзначилися при визволенні Запоріжжя 31-а частина, якій присвоєно почесну назву «Запорізька»; 5 стрілецьку, 2 авіаційну і 2 танкові дивізії, бригади нагородили орденами Червоного Прапора.

 

28 жовтня Україна відзначатиме 76-ту річницю вигнання нацистських окупантів із України. В цей день вшановують українців, які віддали життя, виганяючи нацистських окупантів, будучи в лавах Червоної армії або Української повстанської армії.

    Вигнання нацистів з українських територій стало можливим завдяки масовій участі українців у лавах як Червоної армії, так і українського визвольного руху (ОУН та УПА). Український вимір Другої світової війни – це боротьба на всіх фронтах і театрах воєнних дій: не тільки на Східному фронті, а й в лавах руху опору інших країн, арміях союзників, що воювали в Італії і Франції, на Далекому Сході та на Тихоокеанському театрі воєнних дій. Ми маємо пам’ятати усіх.

    Вигнання нацистів з України стало можливим завдяки об’єднанню зусиль всієї антигітлерівської коаліції та визвольних антинацистських рухів. Спільна перемога не була б можливою без спільних зусиль.

На боці антигітлерівської коаліції на фронтах Другої світової війни боролося українців більше, ніж, наприклад, британців. Сукупні людські втрати України склали значно більше, ніж втратили у цій війні Велика Британія, Сполучені Штати Америки, Польща, Канада та Франція.

    Вигнання нацистських поневолювачів не принесло Україні спокою і свободи, а обернулося поверненням комуністичного терору, масовими депортаціями, переслідуванням інакодумців.

    Вигнання нацистів стало вагомим кроком до здобуття Україною Незалежності.

    Досвід боротьби із нацизмом вчить, що війна завжди закінчується у столиці агресора.

 

Історична довідка

    Друга Світова війна розпочалася для України 1 вересня 1939 року із бомбардувань Львова силами Люфтваффе. 11 вересня частини вермахту увійшли до Галичини, але за таємними домовленостями між Гітлером та Сталіним німецькі війська за 2 тижні відступили на захід.

    17 вересня 1939 року у війну на боці нацистського агресора вступив СРСР.

    22 червня 1941 р. розпочалася війна між вчорашніми союзниками – ІІІ Рейхом та СРСР, в результаті чого до кінця року більша частина України була окупована німецькими військами.

    У грудні 1941 – січні 1942 рр. радянські війська організували перший великий контрнаступ на території України, але були зайняті лише незначні ділянки в Криму та під Барвінковим. Спроба в навесні 1942 року розвинути попередній успіх призвела в Криму та під Харковом до двох катастрофічних поразок радянських сил та їхнього відступу аж до Волги. У результаті вся українська територія була зайнята німецькими військами.

    У лютому 1943 року, розвиваючи наступ після перемоги під Сталінградом, радянські війська зайняли Харків та деякі інші українські міста, але вже в березні 1943 року залишили їх внаслідок німецького контрнаступу.

    Лише восени 1943 року розпочалося остаточне вигнання нацистських окупантів з України.

   28 жовтня 1944 року радянські війська вийшли на околиці міста Чоп на Закарпатті, але боротьба на цій ділянці розтягнулася аж до 25 листопада – лише тоді нацистські окупанти були вигнані з України остаточно.

    У вигнанні окупантів брала участь вся Україна: регулярні радянські війська та червоні партизани (разом понад 3 млн. солдат-українців), національне підпілля на чолі з Українською повстанською армією (близько 100 тис. вояків) та бійці на усіх інших фронтах світу, що наближали спільну перемогу над Гітлером.

    Але подіями жовтня-листопада 1944 року війна не скінчилася – українці воювали в Європі до 8 травня 1945 року та в Азії – до 2 вересня. На Батьківщині збройний спротив радянській владі тривав ще понад десятиліття.

    Вигнання нацистських окупантів супроводжувалося вчиненням масових злочинів, які організував сталінський режим і радянські війська з вини його командування:

1. На найнебезпечніших ділянках фронту масово використовувалися «чорносвитники» – поспіхом мобілізоване радянським командуванням (польовими військкоматами) місцеве населення – яке кидали у бій непідготовленим, необмундированим та неозброєним, що можна розглядати як свідому спробу знищення українського населення.

2. Українські армійські частини Радянської армії у 1943-44 рр. використовувалися в боях проти національного підпілля, що означало братовбивчу війну між українцями, які служили у РСЧА та УПА.

3. В очищеному від німців Криму у 1944 році радянською владою будо здійснено низку депортацій, зокрема повністю виселено до Середньої Азії кримських татар (180 тис.).

4. Українці продовжували зазнавати втрат і після закінчення війни, масові репресії продовжувалися до самої смерті Сталіна. На Західній Україні під час придушення національного руху за різними даними було вбито 150 тис., заарештовано 130 тис. та депортовано понад 200 тис. осіб.

5. Внаслідок організованого голоду у 1946-47 рр. в Україні загинуло до 1 млн. осіб.

Кількість військових і цивільних жертв війни оцінюється істориками у 8 – 10 млн. українців. 700 міст, 28 тис. сіл, 16 тис. підприємств були пошкоджені або знищені внаслідок боїв і каральних дій окупантів.

 

8 жовтня по всій країні відзначають День вигнання нацистських окупантів із України. Саме в цей день, 28 жовтня 1944 року, завершилося вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників за межі української території.

 

Свято встановлене відповідно до Указу Президента від 20 жовтня 2009 року «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні».

 

У роки Другої світової війни Україна опинилася в епіцентрі жорстоких битв. Впродовж 1941–1944 років на території України відбулися битви за визволення Європи від фашизму. Від Дніпровського Правобережжя до Відня, Праги та через Берлін проліг бойовий щлях фронтів, які увійшли в історію Другої світової війни як чотири Українських фронти. Українці пліч-о-пліч із союзниками звільняли Європу від нацизму.

 

У лавах Червоної Армії воювало понад 6 млн. українців. Сотні тисяч українців боролись із нацизмом у Русі Опору, у партизанських загонах та підпіллі.

 

Перші населені пункти України на східному Донбасі були звільнені в грудні 1942 року. Остаточне визволення українських земель почалося у ході Курської битви (5 липня – 23 серпня 1943 року). 23 серпня війська Степового фронту звільнили Харків. Протягом вересня-жовтня 1943 року тривала героїчна битва за Дніпро, кульмінацією якої стало визволення Києва від гітлерівських військ. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород. 28 жовтня 1944 року радянські війська вийшли на сучасний кордон Української Держави. Під час Другої світової війни бойовими нагородами було нагороджено понад 2,5 млн. українських воїнів.

 

За історичними даними, у ході воєнних дій на території України під час Другої світової війни загинуло близько трьох мільйонів радянських солдатів і офіцерів і майже 1,4 млн. військовополонених. На окупованій території України загинули близько 3,9 млн. осіб - кожен шостий мешканець. Понад 2 млн. українців були вивезені для примусової праці до Німеччини. Повністю або частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тис. сіл, близько 10 млн. людей залишилися без даху над головою, знищено понад 16 тис. промислових підприємств.

 

Ми віддаємо данину пам’яті воїнам, які загинули в боях за звільнення України і мирним жителям, що постраждали від дій нацистських окупантів. Україна завжди пам'ятатиме тих, хто ціною свого життя захищав і визволяв її в роки воєнного лихоліття.

Виховна година

На тему :  "День людей похилого віку"

Мета. Виховувати повагу до людей похилого віку, любов і шану до бабусь і дідусів, увагу до одиноких, самотніх жителів, почуття доброти та милосердя.
День людей похилого віку: життя на пенсії є!

 У 1991 році Генеральною Асамблеєю були прийняті Принципи ООН по відношенню до людей похилого віку. Вони являють собою тезово і декларативні заяви, спрямовані на ліквідацію упередженості до людей похилого віку як працівників і підтримку розвитку їх творчого потенціалу.

Щороку Міжнародного дня людей похилого віку присвячується та чи інша соціальна тематика, піднімається окремий животрепетне питання або проблема. Наприклад, темою Дня в 2011 році були проблеми глобального старіння населення Землі. У 2012 - обговорювалася тема довголіття в контексті майбутнього. У 2013 - розглядалася тема майбутнього очима людей похилого віку. А в 2014 році прозвучала тема-ролик «Не залишаючи нікого позаду. Створення рівноправного суспільства для всіх ».

Є загальне між Міжнародним днем ​​людей похилого віку та Днем дідусів і бабусь, який відзначається в багатьох країнах, а також китайським Фестивалем подвійний дев'ятки, присвяченим вшануванню предків, і японським Днем шанування старших. У сучасному світі всі ці дні (свята, фестивалі) в основному орієнтовані на надання допомоги і вираз поваги до людей, які досягли похилого віку. Свято «Міжнародний день людей похилого віку» відзначається щорічно 1 жовтня в усьому світі. Нагадаємо, що заснований він був 14 грудня 1990 року, ініціатором його створення стала Генеральна Асамблея ООН.

Можна сказати, що установу даного свята стало ніби продовженням Віденського міжнародного плану дій з проблем старіння, прийнятого в 1982 році. А в 1991 році були прийняті Принципи ООН щодо літніх людей.

В ході Другої Всесвітньої асамблеї були прийняті Політична декларація та Міжнародний план дій. Можна з упевненістю говорити про те, що вони сприяли зміні ставлення суспільства до його літнім членам. На цьому заході вперше уряди різних країн світу всебічно вивчили питання з проблем старіння. Були розглянуті проблеми забезпечення зайнятості людей похилого віку, поліпшення медичного обслуговування, збільшення їх доходів, поліпшення соціального забезпечення. Велика увага приділялася в ньому проблем літніх жінок, які становлять більшість у даній віковій групі. Адже, як відомо, в усьому світі середня тривалість життя жінок перевищує показники середньої тривалості життя чоловіків. Крім того, значне збільшення кількості людей похилого віку в світі зажадало серйозного перегляду їх ролі в суспільстві і ставлення до них в цілому.

Одним з найважливіших пунктів прийнятої резолюції можна назвати визнання того факту, що люди похилого віку здатні вносити свій вклад в розвиток суспільства. Тому вони не повинні бути позбавлені такої можливості. На жаль, наші пенсіонери поки не можуть дозволити собі таке життя, як ведуть американські або європейські бабусі і дідусі. Залишається сподіватися, що ця ситуація з часом зміниться.

День людей похилого віку спочатку відзначали тільки в Європі, трохи пізніше він з'явився і в США. А з кінця 80-х років свято відзначалося вже й у інших країнах світу. З особливим розмахом це свято прийнято відзначати в країнах Скандинавії. 

Ви заслужили повагу,

І до землі вам всім уклін,

Всіх людей похилого ми вітаємо

З прекрасним світлим цим днем!

Бажаємо щастя вам, здоров'я,

І в житті довгих-довгих років,

Чи не знати печалі вам і горя,

Щасливо жити, не знаючи бід!

У день всіх літніх людей,

Вас від серця вітаю.

Душів Ви стали молодій,

Достатку, радості бажаю. 

Ви мудрі і Ви розумні,

У Вас це не відняти.

Бажаємо міцного здоров'я,

І ніколи не сумувати! 


Виховна година

На тему :  «Здоровий  спосіб життя »

 МЕТА: визначити поняття „здоров’я, „здоровий спосіб життя ”; фактори, що впливають на здоров’я; актуалізувати відчуття важливості, складності здоров’я та необхідності дбайливого і відповідального ставлення до нього; визначити, що власна поведінка і спосіб життя є найважливішим фактором, який впливає на здоров’я людини.

Викладач    Привіт.

Ти – молодий, завзятий та кмітливий. Ти сповнений сил та енергії.Ти маєш багато мрій, бажань, задумів і планів на майбутнє.

Щодня ти пізнаєш життя, відкриваєш для себе світ

і розкриваєш світу себе.

Ти хочеш усе осягнути, все зрозуміти і бути зрозумілим.

Ти прагнеш усе спробувати, випробувати себе і свої сили,

ствердитись, як людина й особистість, усього досягти.

Ти рухаєшся вперед, наближаючи власне майбутнє.

Ти мрієш про успіх, кохання й щастя, бо ти – молодий.

Усе життя для тебе – попереду.

Уже сьогодні ти тримаєш у власних руках своє майбутнє.

І лише ти сам відповідальний за нього.

Вже від тебе – сьогоднішнього

і від твоїх сьогоднішніх рішень залежить,

яким  будеш ти – завтрашній  і ти – майбутній.

 

Із кожним роком усе більше свідомої прогресивної молоді, яка бере відповідальність за себе та своє життя, орієнтується на здоровий спосіб життя, спрямовує свої зусилля на збереження та зміцнення власного здоров’я. Адже саме здоров’я є тим чарівним ключем, який відкриває нові можливості чогось прагнути і досягати, омріювати і здійснювати, реалізовувати та розвивати себе, встановлювати орієнтири майбуття... 

Ти прагнеш насолоджуватися життя, крокувати в ногу із часом, не відставати від моди. Мода...

Мода – це більше, ніж музика, зачіска та сучасний „прикид”. Мода – це стиль, це спосіб життя. Ти – людина нового тисячоліття. Нове сьогодення несе нову моду. Хирляві зелено шкірі створіння, випускаючі клуби диму й пари перегару,- неактуальний еталон краси для молоді нового часу, нового тисячоліття. Сучасна мода одна – здоров’я! Бути здоровим – модно, стильно, красиво, класно!!! По-справжньому сучасний еталон краси – здорова людина, яка обирає здоровий спосіб життя.

 * Що ж таке здоров’я?

Існує багато визначень поняття „здоров’я”.

„Здоров’я – це нічого, але все без здоров’я – ніщо”. Такий афоризм дійшов до нас ще з давніх часів, і він не потребує коментарів.

А ось класичне визначення цього поняття:

„Здоров’я – це стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб або фізичних вад” (визначення Всесвітньої Організації Охорони Здоровя). 

* Вправа „Колесо життя – ключ до гармонії”

 Білл Райн – професор школи соціальної роботи Мак Гілл університету (Канада) – пропонує концепцію поняття „здоров’я”, в основу якої покладено світогляд перших поселенців Канади, які сприймали життя, як колесо. Відповідно до нього, все в житті має бути в г Якщо хочете дізнатись, наскільки ви гармонійна особистість, пропоную утворити своє „колесо життя”. Для цього дане вам коло поділене на 8 секторів, кожна „спиця” – на 10 відрізків. Оцініть за 10-бальною шкалою, наскільки ви задоволені своїм життям у кожній з цих сфер, позначте точками свої оцінки, а потім з’єднайте між собою.

 

·        духовна (неактивний-активний);

·        інтелектуальна (самовдоволений – допитливий);

·        емоційна (нестійкий – стійкий);

·        фізична (нездоровий – здоровий);

·        соціальна (самотній – не самотній);

·        професійна (незадоволений – задоволений);

·        екологічна (не бережливий – бережливий);

·        психологічна (не адаптивний – адаптивний).

 

* Чи утворилось коло?

* В якому з аспектів життя ви найбільше здорові?

* Які сфери вашої життєдіяльності необхідно удосконалити?

* Яким чином ви можете це зробити?

Що більше намальована вами фігура нагадує коло, то гармонічнішим є ваше життя.

*  Хто така здорова людина?Здорова людина – це така людина, яка життєрадісно й охоче виконує обов’язки, які покладає на неї життя, та повністю реалізує свої фізичні й розумові здібності.

*  Від чого залежить наше здоровя?

* Чи залежить воно від нас?

Фактори, що впливають на формування здоров’я:

 спадковість – 20%;

рівень медицини – 10%;

екологія – 20%;

спосіб життя – 50%.

 Спосіб життя – це той чинник здоров’я, який майже цілком залежить від нашої поведінки. Так що половина здоров’я залежить від тебе, тому своє здоров’я можна покращувати або псувати.

 * Що таке здоровий спосіб життя?

 Це такий спосіб, який забезпечує і покращує наше здоров’я.

 Основні складові здорового способу життя:

-                          фізкультура – це і біг, і ранкова зарядка, і різноманітні види спорту, і аеробіка, і фітнес, і туризм, і ...;

-                          здорове харчування;

-                          особиста гігієна; режим навчання та відпочинку;

-                          загартування;

-                          відсутність шкідливих звичок.

 

* З чого починати і про що пам’ятати?

Фізкультура:

-   відвідувати уроки фізкультури; недарма це слово походить від двох слів „фізична” і „культура”; якщо людина вважає себе культурною, то вона буде підтримувати свою фізичну форму:

-  робити ранкову зарядку – це дає бадьорість на остаток пробудження;

-  кожен день знаходити 20-30 хвилин на активний рух (ходьба, біг);

-  у вихідні кілька годин присвятити спортивним іграм на свіжому повітрі, туристичним походам тощо. 

Здорове харчування:

-   це коли 2-3 рази на добу ти вживаєш гарячі страви,

    а щодня – фрукти та овочі. 

Режим навчання та відпочинку:

-  через 45 хвилин навчання робити 10-хвилинні перерви та переключатися з одного виду діяльності на інший;

-  спати не менше 8 годин на добу;

-  володіти основами релаксації (розслаблення) та аутотренінгу.

 

Загартування:

-  починати з умивання холодною водою;

-  влітку на природі ходити босоніж;

-  приймати контрастний душ та обливатися холодною водою;

-  спати з відчиненою кватиркою цілий рік;

-  не забувати, що загартування дають також баня та сауна;

-  бігати за будь-якої погоди легко одягненим.

 

Щоб зберегти своє здоровя на довгі роки, треба викреслити зі свого життя такі шкідливі звички:

-  тютюнопаління;

-  надмірний перегляд телепередач; ігри на комп’ютері;

-  переїдання;

-  вживання алкоголю;

-  вживання наркотичних речовин.

 

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ  ЛІТЕРАТУРИ:

1. Закон України No2899-ІY " Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров"я населення".

2. Підхід життєвих ситуацій в профілактиці тютюнових проблем. Частина І.- Київ, 2000.

3. Проект державної цільової програми щодо зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров"я населення України на 2008-2012 роки.

4. Бюлетень «Здоровий спосіб життя»

5. Журнал "Позакласний час" 7-8 2011р.

6. В.П.Пархотик Як зберегти здоров'я. Видавництво «Наукова література», 1997 р.

Виховна година на тему : 

«Кримінальна відповідальність зберігання та розповсюдження  наркотичних, психотропних засобів або прекурсорів.»

 

Мета: формувати знання учнів про кримінальну відповідальність неповнолітніх, формувати знання щодо власної безпеки, розуміння відповідальності за власні вчинки та їх наслідки.

      Злочини у сфері незаконного обігу наркотиків останні роки впевнено займають друге місце за поширеністю в Україні серед усіх видів злочинів (зокрема, виходячи зі статистики по кількості засуджених осіб).

Кримінальна відповідальність неповнолітніх:

відповідно до ст.10 КК України кримінальній відповідальності підлягають особи,яким до вчинення злочину виповнилося 16 років .Особи, які вчинили злочин у віці від 14 до 16 років, підлягають кримінальній відповідальності лише за вбивство, навмисне заподіяння тілесних ушкоджень, що спричинили пошкодження здоров’я ; зґвалтування, крадіжку, розбій, злісне чи особливо злісне хуліганство, умисне знищення чи пошкодження державного, колективного майна чи індивідуального майна громадян, що спричинили тяжкі наслідки, а також за навмисні дії, які можуть викликати аварію поїзда.

До осіб, котрі не досягли 18-річного віку, не може бути застосована смертна кара;

строк позбавлення волі не може перевищувати 10 років. Слід зазначити, що згідно з чинним законодавством (ст. 40 КК) вчинення злочину неповнолітнім є обставиною, що пом’якшує відповідальність.

Кримінальна відповідальність передбачена за обіг:

1) наркотичних засобів (наприклад, канабіс (подрібнена конопля, марихуана), героїн, кокаїн, опій, макова соломка, трамадол, метадон тощо);

2) психотропних речовин (наприклад, ЛСД, мескалін, метамфетамін, фен, інші амфетаміни тощо);

3) аналогів наркотичних засобів та психотропних речовин (маються на увазі заборонені речовини природного чи синтетичного походження, які не включені до переліку наркотичних засобів і психотропних речовин, проте властивості яких подібні властивостям останніх).

Поняття вказаних речовин в загальній формі описані в Законі України «Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів». Повний перелік заборонених наркотиків та психотропів затверджено постановою Кабінету Міністрів України №770 від 06.05.2000 р.

У кожному конкретному випадку для визначення чи є вилучена речовина наркотичним засобом чи психотропом призначається та проводиться відповідна експертиза. За який розмір (вагу, об’єм) наркотиків чи психотропних речовин передбачена відповідальність та покарання?Кримінальна відповідальність за дії з наркотиками та психотропами настає лише у випадку, коли їх розмір перевищує певне значення (є більшою, ніж «невеликий розмір»).Для різних речовин ці розміри є індивідуальними і вони визначаються згідно з таблицями, затвердженими наказом Міністерства охорони здоров’я України №188 від 01.08.2000 р. (для психотропів, для наркотиків)Для прикладу, невеликим розміром (тобто випадком, коли кримінальна відповідальність не настає) для наступних речовин є:

- канабіс (марихуана) – до 5 грам,- героїн – до 0,005 грам,- опій ацетильований – до 0,005 грам,- кокаїн – до 0,02 грам,- макова соломка - до 50 грам,- ЛСД - до 0,00001 грам, - метамфетамін(первитин) – до 0,15 грам,- «екстезі» (МДМА або 3,4метилендіоксиметамфетамін) – до 0,15 грам.

    Яке покарання за виготовлення, купівлю та зберігання наркотиків чи психотропних речовин?

Якщо мали місце зберігання та інші дії без мети збуту щодо наркотиків чи психотропів у невеликому розмірі настає адміністративнавідповідальність яка передбачає накладення штрафу від 340 до 425 гривень (20-25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), громадські роботи від 20 до 60 годин або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

У випадку ж притягнення до кримінальної відповідальності за такі дії може бути призначено покарання від штрафу в розмірі 850 – 1700 гривень (50-100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) до позбавленням волі на 3 роки.

   Частинами другою та третьою статті 309 КК України передбачені більш суворі покарання за такі дії (аж до 5 та 8 років позбавлення волі відповідно), якщо вони були здійсненні повторно; за попередньою змовою групою осіб; особою, яка раніше вчинила злочин, пов'язаний з незаконним обігом наркотиків; якщо предметом таких дій були речовини у великих розмірах, а також, якщо такі дії були вчинені із залученням неповнолітнього або якщо предметом таких дій були речовини в особливо великих розмірах.

Великий та особливо великий розмір наркотичних засобів, психотропних речовин та їх аналогів визнається таким згідно з зазначеними вище таблицями, затвердженими наказом МОЗ (наприклад, для канабісу (подрібнена конопля або марихуана) великим розміром вважається розмір від 0,5 до 2,5 кг., а особливо великим – більше 2,5 кг.).

   Як до кримінальної, так і до адміністративної відповідальності за вказані дії може бути притягнуто особу, якій виповнилося 16 років. Слід мати на увазі, що розміри наркотичних засобів рослинного походження, та речовин виготовлених у вигляді витяжок, екстрактів, відварів чи інших рідин, визначаються у перерахунку на суху речовину (тобто значення має не загальний обсяг рідини, а скільки в цій рідині наркотичної речовини). Визначення розміру здійснюється під час проведення експертизи .Якщо ж розмір вилученого наркотику чи психотропу не перевищує визначеного у вказаних таблицях значення «невеликого розміру», відповідні дії не є злочином, а кваліфікуються як адміністративне правопорушення, за які настає адміністративна відповідальність, передбачена ст.44 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Посів або вирощування снотворного маку чи конопель

    1. Незаконний  посів  або  вирощування  снотворного  маку  чи конопель у кількості понад сто рослин - караються штрафом  до  п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або  арештом  на  строк  до  шести  місяців,  або обмеженням волі на строк до трьох років. 

   2. Незаконний  посів  або  вирощування  снотворного  маку  чи конопель особою,  яка

була засуджена за цією статтею чи яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 309, 311, 317 цього Кодексу,  або вчинені за попередньою змовою  групою осіб  з метою збуту,  а також незаконний посів або вирощування снотворного  маку чи конопель у кількості п’ятисот і більше рослин - караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.  Стаття  310  із  змінами,  внесеними згідно із Законом. 

 Схиляння до вживання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів

 1. Схиляння  певної  особи  до  вживання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів -  карається обмеженням  волі  на  строк  до  п’яти  років   або  позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

     2. Та  сама  дія,  вчинена  повторно  або щодо двох чи більше осіб, або щодо неповнолітнього, а також особою, яка раніше вчинила один із злочинів,  передбачених статтями 307,  308,  310, 314, 317 цього Кодексу, -  карається позбавленням волі на строк від п’яти до  дванадцяти років. 

Незаконне публічне вживання наркотичних засобів

  1.Публічне   або  вчинене  групою  осіб  незаконне  вживання наркотичних  засобів  у  місця,  що  призначені  для   проведення навчальних,  спортивних  і  культурних заходів,  та в інших місцях масового перебування громадян -  карається обмеженням волі на  строк  до  чотирьох  років  або позбавленням волі на строк до трьох років.

2. Ті  самі  дії,  вчинені  повторно  або особою,  яка раніше вчинила один із злочинів,  передбачених статтями  307,  310,  314, 315, 317, 318 цього Кодексу, -  караються позбавленням  волі  на  строк  від  трьох  до п’яти років. 

Порушення встановлених правил обігу наркотичних засобів психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів

1.Порушення  встановлених  правил  посіву  або   вирощування  снотворного   маку  чи   конопель,   а   також  порушення  правил виробництва,   виготовлення,   зберігання,    обліку,    відпуску, розподілу,  торгівлі,  перевезення,  пересилання  чи  використання  наркотичних  засобів,  психотропних  речовин,  їх   аналогів   або прекурсорів, призначених  для  виробництва  чи  виготовлення  цих засобів чи речовин, -  караються штрафом до п’ятдесяти  неоподатковуваних  мінімумів доходів  громадян  або обмеженням волі на строк до чотирьох років, або позбавленням волі на строк  до  трьох років,  з  позбавленням  права  обіймати  певні  посади  чи  займатися певною діяльністю на строк до трьох років. 

2. Ті самі дії,  вчинені повторно,  або якщо вони  спричинили нестачу наркотичних засобів,  психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів  у  великих  розмірах,  або  призвели  до  викрадення, привласнення, вимагання наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або заволодіння ними шляхом  шахрайства чи зловживання службовою особою своїм службовим становищем, - караються штрафом  до сімдесяти  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років,  з  позбавленням  права  обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 

                                               

Комментариев нет:

Отправить комментарий

виховні години

  Січень   Державний навчальний заклад "Запорізьке машинобудівне вище професійне училище"               ВИ...